طراحی برج نور استادیوم
این سازه را بعد از ارتفاع و فیزیک پایه ، محاسبات روشنایی ، توان و تعداد پرژکتور مورد نیاز ورزشگاه با توجه به شاخص های زیر طراحی می گردد:
• نوع کاربری استادیوم
• شرایط جوی منطقه
• وسعت محوطه ورزشگاه
• تعداد تماشاگران
• استاندارد های اعلام شده توسط سازمان لیگ ، AFC یا FIFA
• محاسبات نوری با استفاده از نرم افزار های پیشرفته مانند Calculux و Dialux

 

انواع برج نور استادیومی
همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد برج نور استادیومی در دو نوع سبد متحرک و سبد ثابت تولید میشود. در نوع متحرک ، سبد برج ، به کمک وینچ و هندل در مدل دستی و یا گیربکس و الکتروموتور تابلو برق کنترلی مخصوص در مدل برقی ، در راستای محور عمودی میتواند جا به جا شود و تمام عملیات تعمیر و نگهداری در نزدیکی سطح زمین انجام می شود. البته که برای برج های بالای ۱۲ متر به دلیل سنگین بودن سبد ، فقط از مدل برقی استفاده می شود.
برج نور استادیومی سبد ثابت نیز همانطور که از نامش پیداست ، سبد برج کاملا ثابت و غیرقابل جا به جایی است. بنابراین تمام عملیات مربوط به نگهداری و تعمیر دکل روشنایی در همان ارتفاع انجام می شود که این کار به کمک نردبان مخصوص متصل به پایه ویا یک جرثقیل صورت می گیرد.

پوشش برج نور استادیومی
اگر بخواهیم به طور خودمانی تعریفی از پوشش برج نور استادیومی داشته باشیم میتوان گفت : پوشش برج در واقع لباس سازه می باشد که به جهت جلوگیری از زنگ زدن ، خورندگی ، زیبایی و هرگونه از بین رفتن سازه انجام می شود.
پوشش این محصول مانند پایه های دیگر به دو روش گالوانیزه گرم و رنگ صنعتی قابل انجام است که معمولا نوع انتخابی پوشش را با توجه به پارامترهایی مانند: تم معماری محیط ، میزان رطوبت ، هزینه و … انتخاب میکنند. اما به طور کلی مزیت پوشش گالوانیزه گرم ، طول عمر بیشتر آن و مزیت پوشش رنگ صنعتی ، زیبایی دو چندان آن می باشد.

تماس با ما

“صنایع درخشان نور”

آدرس ما

کارخانه: کرمان بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی-خیابان شهید آرامین- شرکت مهندسی صنایع درخشان نور کرمان

تماس / واحد فروش
تماس / واحد فروش
تلفکس
تماس / واحد فروش
وبسایت ما

http://sdnoor.com

http://sdnoor.ir

ایمیل

Sdnoor.ir@gmail.com

info@sdnoor.com